תחומי מומחיות

בשנים האחרונות חלו רפורמות ושינויים מרחיקי לכת בתחום צבירות ההון הפיננסי ומוצרי הביטוח הפנסיוני בישראל. בתחום הפיננסי אנו עדים לשוקי מניות ואגרות חוב רחבי היקף, תנודתיים וגלובליים מתמיד ובעלי מוצרי השקעה חדשניים ומורכבים.  לצידן פועלת תעשיית קרנות נאמנות עצומה בהיקפה המתמחה באפיקי השקעה רבים, שונים ומגוונים, הקורצת למשקיע חסר הניסיון והבנה בשוקי הון.

באפיקים הפנסיונים, פינו את מקומן קרנות הפנסיה הותיקות והמובטחות וקופות הגמל המוכרות לקרנות הפנסיה החדשות, לביטוחי המנהלים, לפוליסות משתתפות ברווחים ושאר מוצרי השקעה וביטוחים פנסיונים ייחודיים.

תכנון פיננסי – למה זה חשוב?

תיקים מנוהלים, קרנות גידור, קרנות השקעה, קופות גמל IRA, תיקון 190 לפקודה, השקעות בחו"ל, פוליסות חיסכון, גמל להשקעה – כמות המוצרים העומדים בפני המשקיע והחוסך זינקה באופן חד ומגוון. והיא ממשיכה לגדול ולהשתכלל כל הזמן. במקביל, הידע המקצועי והמתמחה הנדרש להתמודדות מול מוצרים אלה עולה על היכולת הסבירה של החוסך המצוי הנדרש לבחור בין המוצרים השונים. על אלה יש להוסיף את מערך השיווק והפרסום המשומן של בתי ההשקעות, הבנקים וחברות הביטוח, שהאינטרסים שלהם לא תמיד עולים בקנה אחד עם טובת הלקוח, המפתים כל העת את הלקוחות להצטרף אליהם.

באפיקים הפנסיונים, פינו את מקומן קרנות הפנסיה הותיקות והמובטחות וקופות הגמל המוכרות לקרנות הפנסיה החדשות, לביטוחי המנהלים, לפוליסות משתתפות ברווחים ושאר מוצרי השקעה וביטוחים פנסיונים ייחודיים.

גורן פמילי אופיס – תכנון פיננסי משפחתי

 • איך יודעים לבחור את המוצרים הפיננסיים והפנסיוניים הנכונים לתא המשפחתי?
 • כיצד שומרים ומשביחים את תיק ההשקעות והחיסכון הכולל ונשמרים מסיכונים מיותרים?
 • מהו האופן בו שומרים על עיקר התשואה בידי המשפחה, להבדיל בידי רשויות המס, השוק או מנהלי התיקים?

אנחנו בגורן  Family Office נמצאים כדי ללוות אתכם במבוך זה.
המומחים שלנו מציעים תכנון פיננסי כולל ומקיף –נחקור את צרכי המשפחה ויעדיה, ננתח את תיק הנכסים הקיים עד רמת ההחזקה הבודדת. לאחר שנלמד את הפרופיל המשפחתי ואת תיק הנכסים העומד לרשותך, נציג בפני המשפחה חלופות שונות ומותאמות לניהול תיק ההשקעות והחיסכון הכולל של המשפחה. נסייע למשפחה לבחור את המוצרים הפיננסיים והפנסיוניים הנכונים והמתאימים לצרכיך ולצרכי התא המשפחתי

אנו בגורן פמילי אופיס נלווה את המשפחה תוך שיתוף פעולה ולמידת צרכי הלקוח המשתנים על פני זמן. בכך אנו מאפשרים שינוי והתאמה מדויקים של התכנון הפיננסי בהתאמה לניהול יעיל יותר של נכסי המשפחה ויצירת ערך מוסף ארוך טווח.

באפיקים הפנסיונים, פינו את מקומן קרנות הפנסיה הותיקות והמובטחות וקופות הגמל המוכרות לקרנות הפנסיה החדשות, לביטוחי המנהלים, לפוליסות משתתפות ברווחים ושאר מוצרי השקעה וביטוחים פנסיונים ייחודיים.

שוק ההון הגלובלי מתנהל באופן יעיל בתנאי חסם הולכים וקטנים. נוכחות מוצרי ההשקעה מכל קצוות תבל בתיקי ההשקעות של המשפחה הופך כל תיק השקעה למורכב ומקצועי יותר. הצורך ביכולת ניתוח מוצרי ההשקעה, במקביל לחובת הפיזור היעיל של תיק ההשקעות בין בעלי מקצוע מהשורה הראשונה מחייבת ליווי צוות מקצועי. גורן פמילי אופיס חוקרת ומנתחת מנהלי תיקי השקעות בארץ ובעולם, מנהלי קרנות גידור, קרנות השקעה מורכבות, מוצרי השקעה שונים ומציגה למשפחה סל מוצרים המתאים לצרכי המשפחה. החשיבות של הבנת יעדי המשפחה יבואו לידי ביטוי במוצרים אשר יוצגו לה.
ניתוח מוצרי השקעה הנקרים בדרכם של המשפחה ומתן חוות דעת מלאה ומגובשת על ידי הצוות המקצועי, הופכת את המפגש עם השקעה מורכבת לברורה ועניינית. קבלת החלטות על בסיס מקצועי תאפשר למשפחה להבחין בין עיקר לטפל ביעילות וחיסכון בזמן והתעסקות.

פרישה לפנסיה
תהליך הפרישה מהעבודה ויציאה לפנסיה הינו אחד התהליכים המשמעותיים ביותר בחייו של העובד ושל המשפחה והיום, יותר מתמיד, הפכה סוגיה זו לנושא המחייב היערכות וליווי מקצועי. שינוי במוצרים הפנסיונים, לצד השינויים הדמוגרפיים, החברתיים והסביבתיים מחייבים היערכות ותכנון של תקופת הפרישה. תכנון פרישה מגדיר את אופן השימוש בנכסי התא המשפחתי במהלך תקופת הפרישה.

אירוע הפרישה מאפשר הזדמנות לניצול סל הטבות מיסוייות, אשר בתכנון מס יעיל ניתן לחסוך מאות אלפי ש"ח. במעמד הפרישה העובד זכאי לפיצויי פיטורים לא כל שכן כאשר מדובר בשכיר בכיר או בשכיר בעל שליטה.

תכנון פנסיוני מקיף לבעלי שליטה מאפשר הבטחת בני/בנות זוג אשר אינם פעילים בעסק בעת מעבר בין דורי והטבות מס ייחודיות.

ייעוץ פרישה ותכנית הפנסיה של גורן פמילי אופיס
לגורן פמילי אופיס יש את המומחיות והכלים לבנות עבורך ועבור המשפחה תכנית פנסיה מקיפה שתאפשר לך להמשיך את חייך בביטחון כלכלי ושקט נפשי. יש לזכור כי כדי להגיע לתנאי הפרישה המיטביים יש צורך בליווי של איש מקצוע שיבנה את תכנית הפנסיה המתאימה.
מומחה פרישה מבית גורן פמילי אופיס יספק מענה בנושאים הבאים:

 • איסוף וניתוח של כלל המוצרים הפנסיוניים והפיננסיים הקיימים.
 • בדיקת הפרופיל הפנסיוני והפיננסי של המשפחה.
 • בדיקה והתאמת מוצרי הפנסיה לתא המשפחתי.
 • תכנון המס בעת הפרישה.
 • התאמת הצרכים האישיים ביציאה לדרך החדשה

שורות שורות, כך נמדדות העמלות. כל מסמך בנקאי מכיל תג מחיר, חלק מהעמלות מוסכמות, חלקן מוצדקות אך פעמים רבות העלויות נוגסות בתשואות ללא הצדקה.

גורן פמילי אופיס מבקרת את הדוחות ומלווה את המשפחה במשאים ומתנים עם הגורמים המנהלים והגופים הנאמנים על השמירה על הנכסים.

מספר תוכניות הביטוח המשפחתיות הן רבות ומגוונות ורכישתן נובעת מהצורך הפסיכולוגי להגן על המשפחה מפני כל צרה שלא תבוא. אלא שפעמים רבות מידי, ההיקף הביטוחי מיותר, עולה על הנדרש ואינו מבטיח "ביטוח עודף" תמורת התשלום העודף ששולם בגינו.

 לעשות סדר בביטוח

נטילת  משכנתא הנה החלטה כלכלית בעלת משמעויות. השימוש במשכנתא למימון נכס נדלני הנה כלי המאפשר ייעול תשואה על ההון ופיזור סיכון בין נכסים. ריביות שיטות החזר וניתוח הצעות למימון מחייבת הבנה מעמיקה בעולם המימון ככלל ומימון נדלני בפרט. לפתע שווי עיסקה הופכת מסבירה לכלכלית.

תכנון מס הוא שימוש נכון ויצירתי בכלים שמאפשר החוק על מנת להפחית את חבות המס של יחיד, עוסק עצמאי  או חברה. ישנן  אפשרויות שונות לביצוע פעולות פיננסיות וכלכליות שונות, שעל כולן, בדרך כלל, יש צורך לשלם מס. עם זאת, על ידי שימוש נכון ומושכל בחוקי המס ניתן להגיע לתוצאה הכלכלית המקווה ולשלם בגינה שיעורי מס נמוכים יותר.

תפקידו של מתכנן המס הוא להשוות בין תוצאות המס של דרכי הפעולה השונות במטרה לבחור את דרך הפעולה שתניב את תוצאת המס הטובה ביותר עבור יחידים, עצמאים או חברות.

חשוב לציין כי זכותו של נישום לתכנון מס מוכרת ברוב שיטות המס בעולם, לרבות שיטת המס הישראלית, ובכלל זה הזכות לבצע תכנון מס בינלאומי.

תוכנית מס טובה חייבת להקיף את כל אפיקי המיסוי השונים כדי להביא לתוצאות מס אופטימליות ושואף לתשלום מס מינימלי באמצעות ניצול כל ההטבות, הפטורים, הזיכויים והניכויים העומדים לרשות הפרט. במקרה של לקוח בעל פעילות בינלאומית הונית או פיננסית, יש להביא בחשבון גם את חוקי המיסוי בכל המדינות הרלוונטיות וקיום אמנות למניעת כפל מס; במקרה של פרישה ויציאה לגמלאות יש להתוות תכנון מס עתידי הלוקח, במקרה של פעילות בנדל"ן  – תכנון המס צריך לכלול את כל היבטי המיסוי של ביצוע עסקאות מסוג זה. בנוסף, תכנון המס חייב להיעשות תוך התחשבות ומעקב מתמיד בכל חידושי החקיקה והפסיקה שיש בהם לשנות מהותית את חבות המס.

גורן – תכנון מס לעצמאים וחברות
גורן ניהול הון משפחתי עובדת בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בענף המיסוי בתחומים הבאים:

 • יעוץ מקצועי בתחום המיסוי הפנסיוני – מס הכנסה, מס רווחי הון, ביטוח לאומי ובכלל זה עריכת תחשיבים שוטפים ובחינת ההשלכות העתידיות הצפויות בדגש על ליווי לפרישה.
 • מיסוי בינלאומי – מיסוי על השקעות בחו"ל, יישום אמנות למניעת מיסי כפל וייצוג לקוחות מול רשויות המס בחו"ל.
 • מיסוי מקרקעין – תכנון מס בעסקאות נדל"ן, חסכון והשגת פטורים במיסי שבח, מיסי רכישה ומכירה, ליווי עסקאות והשגת אישורים שונים מרשויות המס.

זכרו – שירותיו של מתכנן מס יכולים לסייע לכם בתכנון מס איכותי ונכון עבורכם ולחסוך לכם הרבה כסף בהוצאות המיסים השנתיות שלכם.